ילד במשמורת משותפת

ילד במשמורת משותפת פירושו ששני ההורים חולקים את האחריות לרווחת ילדם ולגידולו. הסוג הנפוץ ביותר של ילד במשמורת משותפת מקנה לשני ההורים זמן שווה עם הילד, סוג זה של משמורת משותפת נקרא "משמורת פיזית משותפת" מכיוון שההורים חולקים טיפול פיזי בילדם. הסוג השני בשכיחותו נקרא "משמורת משפטית משותפת". משמורת משפטית משותפת פירושה ששני ההורים מעורבים בהחלטות מרכזיות כמו חינוך או דת, אבל לא בהחלטות יומיומיות של הורות כמו מתי וכמה זמן הם מבלים יחד או מה הם עושים כשהם ביחד. ילד במשמורת משותפת הוא בדרך כלל ילד שגר עם אחד ההורים לפרק זמן מסוים ולאחר מכן עובר להורה השני לפרק זמן מסוים. בהסדר של ילד במשמורת משותפת, ילדים חווים רמה מוגברת של תמיכה רגשית מהוריהם ויש פחות מצוקה רגשית משמעותית. בהשוואה להסדרי משמורת בלעדית שבהם ילדים בדרך כלל לחוצים רגשית עקב חוסר מגע עקבי עם אחד מההורים.

מהי משמורת ילדים בגירושין?

כאשר הורים מתגרשים, נושא הילדים במשמורת ילדים בגירושין הופך לאחד הנושאים הקשים ביותר להתמודדות. זה לא רק חשוב לחשוב מהו הסדר המשמורת המועדף על הילד כאשר מחליטים היכן לגור לאחר הגירושין, אלא גם איזה סוג של הסדר משמורת יהיה הטוב ביותר עבורם מבחינת מערכת היחסים שלהם עם שני ההורים הגרושים. משמורת ילדים בגירושין מתחלקת בדרך כלל בין הצדדים ובית משפט רשאי להורות שהילד יתגורר בעיקר עם אחד ההורים, אך על הורה זה להסכים לאפשר ביקור קבוע או זמן שהייה בבית השני.

מזונות בהורות משותפת

בהסדר ילד במשמורת משותפת, שני ההורים צריכים לשלם מזונות. הסיבה לכך היא שהילד אינו חי רק עם הורה אחד ולכן לשני הצדדים יש אחריות לתרום מבחינה כלכלית כלפי הילד. מזונות בהורות משותפת מוענקים בדרך כלל לאחד ההורים כאשר יש שתי הכנסות במשק הבית. זה יכול להיות בגלל שלאחד ההורים יש הכנסה נמוכה משמעותית מזו של בן/בת הזוג. הם יכולים גם לקבל את זה כי הם לקחו על עצמם יותר אחריות הורית מאשר בן הזוג שלהם, או שהם פשוט צריכים עזרה לעמוד על הרגליים כלכלית לאחר הגירושין. בית המשפט יפסוק זאת כאשר בן זוג חש כי הם זקוקים לעזרה כלכלית במהלך הליכי גירושין, ובדרך כלל יעניק להם גם משמורת על ילד או חיית מחמד.

לקבלת מידע נוסף אודות בנושאים ילד במשמורת משותפת, מזונות בהורות משותפת ומשמורת ילדים בגירושין חפשו עו"ד אסף בן חור

© כל הזכויות שמורות לעו״ד אסף בן חור

משרדו של עורך הדין אסף בן-חור הינו משרד בוטיק העוסק בתחום המשפט האזרחי.
המשרד שם לו למטרה לתת ליווי מקצועי
מתוך מחויבות אישית ללקוח ולבעיותיו, ומלווה את לקוחותיו הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית לכל אורך התהליך.
העיקרון המנחה את המשרד ובניהול הליכיו המשפטיים הוא ההקשבה ללקוח, ניתוח סיכויי הצלחת התיק ומתן חוות דעת מקיפה על האפשרויות המשפטיות העומדות בפניו.

יצירת קשר

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות