חלוקת רכוש בגירושין

במהלך זוגיות ארוכה, צוברים השניים רכוש משותף אשר חלקו רשום על כל אחד מהם (בית, רכב וכדומה) או על שניהם (קרנות נאמנות, חשבונות בנק, מניות וכו') ורכוש משותף שלא רשום על אף אחד (ריהוט, מכשירי חשמל ועוד). כאשר זוג מבין שעליהם להיפרד ולהתחיל בתהליך גירושין, סוגיות רבות עולות סביב חלוקת הרכוש. בעוד שחוקים רבים נכתבו בנושא במטרה ליצור מצב שוויוני בין בני הזוג, כמו חוק הממון, במקרים רבים, חלוקת רכוש בגירושין מקפחת את אחד הצדדים. על למנוע חלוקת רכוש לא שוויונית רצוי במקרה בו יש חוסר הסכמה לשכור את שירותיו של עורך דין לדיני גירושין.

תהליך חלוקת רכוש בגירושין

כאשר זוג מגיע להחלטה שעליו להתגרש, עליהם לפנות לגוף המתאים על פי סטטוס הנישואים שלהם – בית דין רבני לזוגות יהודים שנישאו בארץ או מחוץ לארץ בנישואין אזרחיים (תלוי מדינה), בית משפט לענייני משפחה לזוגות בני אותו מין ולידועים בציבור. לאחר מכן על פי חוק הממון תוגדר חלוקת הרכוש. חוק זה רואה בכל הרכוש של הזוג כרכוש משותף ולא משנה על שם מי הוא רשום אלא עם כן הזוג הסכים טרם הנישואים על הסכם ממון לחלוקת רכוש בגירושין. חלוקת רכוש ללא הסכם ממון תפעל על פי חוק הממון שעלול לא להשביע את רצון הזוג ולהוביל לחלוקת רכוש לא שוויונית.

חלוקת רכוש ללא גירושין

חלוקת רכוש לא מחייבת גירושין. בנסיבות מסוימות רוצים זוגות לבצע חלוקת רכוש ללא הסכם ממון על מנת למנוע מראש סיבוכים בחלוקה עתידית וכן על מנת ליצור ביטחון כלכלי לשני בני הזוג. חלוקת רכוש ללא גירושין היא פתרון שימושי לבעיות שחוק הממון על ליצור. זוגות המוגדרים כידועים בציבור אינם צריכים להפעיל שום תהליכי גירושין אך גם להם רכוש משותף. חלוקת רכוש בין ידועים בציבור שאין להם הסכמה בחלוקה תהפוך להליך מסובך במיוחד. לכן בחלוקת רכוש בין ידועים בציבור דרוש עורך דין שיבצע גישור בין בני הזוג. עו"ד אסף בן חור ייסד את משרדו לאחר שצבר ניסיון רב באחד ממשרדי עורכי הדין הגדולים בארץ וקיום הוא מעניק שירותי עו"ד אישי לדיני משפחה וגירושין. על מנת להבטיח חלוקה הוגנת בין בני הזוג, התקשרו עוד היום לעו"ד בן חור.

© כל הזכויות שמורות לעו״ד אסף בן חור

משרדו של עורך הדין אסף בן-חור הינו משרד בוטיק העוסק בתחום המשפט האזרחי.
המשרד שם לו למטרה לתת ליווי מקצועי
מתוך מחויבות אישית ללקוח ולבעיותיו, ומלווה את לקוחותיו הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית לכל אורך התהליך.
העיקרון המנחה את המשרד ובניהול הליכיו המשפטיים הוא ההקשבה ללקוח, ניתוח סיכויי הצלחת התיק ומתן חוות דעת מקיפה על האפשרויות המשפטיות העומדות בפניו.

יצירת קשר

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות