הסדר חוב בהוצאה לפועל

מהו הסדר חוב בהוצאה לפועל?

הסדר חוב בהוצאה לפועל היא אחת הדרכים היעילות להתמודדות עם חובות. הסדר חוב בהוצאה לפועל יכול להיות דרך מצוינת לפנות את החובות שלכם, במיוחד אם הם מול הבנק. זהו תהליך שבו הלווה פורש את חובותיו ומשלם לנושים על ידי ביצוע תשלומים חודשיים. אם אין ביכולתו לעשות זאת, הם יכולים למכור את נכסיו הלא משועבדים לנושה. הליך הסדר חוב בהוצאה לפועל מתחיל כאשר החייב מגיש בקשה לפשיטת רגל ומציג את כל נכסיו בפניי נאמן מטעם בית המשפט. לנושים ניתנת הזדמנות להתנגדויות לפני שהם חותמים על כל תוכנית שתגרום להם לקחת פחות ממה שמגיע להם. יחד עם זאת, זה לא תמיד קורה כי הנושים רוצים לקבל תשלום כל שהוא גם אם זה אומר שהם יקבלו פחות ממה שמגיע להם.

מהם הסדרי חוב?

אנשים שאינם יכולים להרשות לעצמם לשלם את חובם ומתחילים לעכב את התשלומים ולספוג עמלות וקנסות באיחור עשויים לרצות לבצע הסדר חוב. הסדרי חוב הם תהליכים בהם הלווה מסכים לבצע תשלום אחד או יותר למלווה בהסדר מלא וסופי של החוב. הסדרי החוב יכולים להוות חלופה או כאופציה לאיחוד חובות. הסדרי החוב נחתמים לרוב מול הבנק והם מהווים הסכמה של החייב לפרוע את חובו בתשלומים ולא לשלם את כולו בבת אחת. כך הלווה יהיה חייב רק אחוזים ממה שהיה חייב במקור ויוכל לבצע תשלומים חודשיים המתאימים לתקציב שלו. בתהליך הסדרי חוב ישנם שני שלבים מרכזיים : 1) ניהול משא ומתן עם המלווה, 2) תשלום הסכום שנקבע. הלווה והמלווה עובדים יחד כדי להסכים על תוכנית תשלומים שתחזיר את ההלוואה בתוך חמש שנים. הלווה בדרך כלל משלם תשלומים חודשיים שווים במשך שלוש עד חמש שנים ללא ריבית. תהליך זה מאפשר פירעון ארוך טווח של חובות עם פחות לחץ על שני הצדדים.

מהן הדרכים לסגירת חוב?

ישנן שתי דרכים עיקריות להסדר חובות: דרישת תשלום חוב וסגירת חובות לבנק. דרישת תשלום חוב, המכונה גם איחוד חובות, פירושה שהחייב מנהל משא ומתן על תשלום חודשי בודד עם נושיו במקום לשלם לכל נושה בנפרד. סגירת חובות לבנק, לעומת זאת, פירושה המרת כל המגיע לתשלום חד פעמי וסגירת כל החשבונות הפתוחים.

למידע נוסף אודות הסדר חוב בהוצאה לפועל חפשו עו"ד אסף בן חור

Like this article?

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin

משרד עורכי דין - אסף בן-חור

דברו איתנו

השאירו פרטיכם ואנו ניצור איתכם קשר בהקדם
בנוסף, המשרד מעניק שירותים בתחומים הבאים:

דיני עבודה • תאונות דרכים • דיני משפחה • הסכמי ממון  ירושות וצוואות • חדלות פירעון ושיקום כלכלי (פשיטת רגל והסדרי חובות) • ניהול משא ומתן, ניהול משברים • טיפול בתיקי הוצאה לפועל (עיקולים, הגבלות וכד') • תביעות כספיות ונזיקיות • ייצוג דיירים ורוכשי דירות בליקויי בנייה • ייצוג דיירים בעסקאות תמ"א 38 והתחדשות עירונית מול היזם והקבלן • מעניק שירותי ייצוג ברמה גבוהה בערכאות השונות בכל רחבי הארץ ובין היתר בערים הבאות: רמת גן, גבעתיים, פתח תקווה, בני ברק, הרצליה, רמת השרון, הוד השרון, כפר סבא, רעננה, ראש העין, חולון, בת ים, יהוד, אור יהודה

 

מדיניות הפרטיותתקנון אתר

שינוי גודל גופנים
Call Now Button