ייפוי כוח מתמשך רפואי

על פי חוק, כל אזרח מעל גיל 18 רשאי לבקש מינוי של אדם אחר להיות האחד אשר יקבל את ההחלטות עבורו במצב בו הוא אינו מסוגל להחליט עליהן בעצמו. ייפוי כוח זה רלוונטי בעיקר לאנשים הסובלים ממחלה אשר תשבית את התפקוד הפיזי ו/או הנפשי שלהם וכן עבור אלו שעתידים לעבור הליך רפואי זמני שישאיר אותם ללא יכול קבלת החלטות (ניתוח, קומה וכדומה). ייפוי כוח מתמשך יעניק לאדם שנבחר להיות בעל הסמכות את ייפוי הכוח מהרגע שיקבע בהסכם או מרגע תחילת הופעת תסמינים לאי יכולתו של האדם לבצע החלטות. אם נתנו למיופה הכוח הנחיות מטעם המייפה, יהיה עליו לנהוג לפיהן במידת הצורך. ייפוי הכוח מעניק את הכוח להחליט לא רק בעניינים רפואיים אלא גם בהיבטים פיננסיים – חשבון הבנק ונכסים.

ביצוע ייפוי כוח מתמשך רפואי

תהליך ייפוי כוח מתמשך רפואי צריך להעירך תחת פיקוחו של עורך דין מוסמך לעניין מטעם משרד המשפטים. במעמד חתימת והגשת ייפוי כוח מתמשך יכול הממנה לתת למיופה את הנחיותיו המדויקות ועלות אותן בכתב. כאן יש חשיבות רבה לנוכחות עורך הדין אשר ייתן למסמך אישור משפטי. חשוב לציין כי מיופה הכוח חייב להסכים לתנאים ואף ניתן למנה מספר מיופי כוח לתחומים שונים וכן על מנת שיוכלו להחליף את המיופה הראשי במידה וזה בוחר שלא לבצע את ההחלטות. בהגשת ייפוי כוח מתמשך רצוי לפרט את על רצונות הממנה ולהיעזר בעורך הדין המנוסה בתחום להוסיף תנאים רלוונטיים.

יתרונות ייפוי כוח מתמשך

בניגוד לסמכות אפוטרופוסית, ייפוי כוח מתמשך רפואי דורש אך ורק עו"ד מבלי לגשת לבית המשפט וכן מאפשר לבצע שינויים. עריכת ייפוי כוח מתמשך טרם הצורך בקבלת ההחלטות נותנת לכם זמן לחשוב ולהתאים את התנאים של ייפוי הכוח וכן אינו דורש את הגעתכם לחוסר יכולות קבלת ההחלטות לפני העברת הסמכות. באופן זה הכוח נשאר אצלכם בידיים ואתם יודעים בדיוק מה יקרה לאחר שלא תוכלו לקבל החלטות. עו"ד אסף בן חור מציע שירותי עריכת ייפוי כוח מתמשך במחירים משתלמים במיוחד תוך מתן הסברים אישיים ומפורטים על ההליך. אנו שמחים להציע לכם שירות אדיב ומתחשב בזמנים של חוסר ודאות ותמיד זמינים לכל שאלה והתייעצות. עו"ד אסף בן חור – כאן בשבילכם.

Like this article?

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin

משרד עורכי דין - אסף בן-חור

דברו איתנו

השאירו פרטיכם ואנו ניצור איתכם קשר בהקדם
בנוסף, המשרד מעניק שירותים בתחומים הבאים:

דיני עבודה • תאונות דרכים • דיני משפחה • הסכמי ממון  ירושות וצוואות • חדלות פירעון ושיקום כלכלי (פשיטת רגל והסדרי חובות) • ניהול משא ומתן, ניהול משברים • טיפול בתיקי הוצאה לפועל (עיקולים, הגבלות וכד') • תביעות כספיות ונזיקיות • ייצוג דיירים ורוכשי דירות בליקויי בנייה • ייצוג דיירים בעסקאות תמ"א 38 והתחדשות עירונית מול היזם והקבלן • מעניק שירותי ייצוג ברמה גבוהה בערכאות השונות בכל רחבי הארץ ובין היתר בערים הבאות: רמת גן, גבעתיים, פתח תקווה, בני ברק, הרצליה, רמת השרון, הוד השרון, כפר סבא, רעננה, ראש העין, חולון, בת ים, יהוד, אור יהודה

 

מדיניות הפרטיותתקנון אתר

שינוי גודל גופנים
Call Now Button