ילד במשמורת משותפת

מה פירוש הדבר ילד במשמורת משותפת?

ילד במשמורת משותפת פירושו ששני ההורים חולקים את האחריות לרווחת ילדם ולגידולו. הסוג הנפוץ ביותר של ילד במשמורת משותפת מקנה לשני ההורים זמן שווה עם הילד, סוג זה של משמורת משותפת נקרא "משמורת פיזית משותפת" מכיוון שההורים חולקים טיפול פיזי בילדם. הסוג השני בשכיחותו נקרא "משמורת משפטית משותפת". משמורת משפטית משותפת פירושה ששני ההורים מעורבים בהחלטות מרכזיות כמו חינוך או דת, אבל לא בהחלטות יומיומיות של הורות כמו מתי וכמה זמן הם מבלים יחד או מה הם עושים כשהם ביחד. ילד במשמורת משותפת הוא בדרך כלל ילד שגר עם אחד ההורים לפרק זמן מסוים ולאחר מכן עובר להורה השני לפרק זמן מסוים. בהסדר של ילד במשמורת משותפת, ילדים חווים רמה מוגברת של תמיכה רגשית מהוריהם ויש פחות מצוקה רגשית משמעותית. בהשוואה להסדרי משמורת בלעדית שבהם ילדים בדרך כלל לחוצים רגשית עקב חוסר מגע עקבי עם אחד מההורים.

מהי משמורת ילדים בגירושין?

כאשר הורים מתגרשים, נושא הילדים במשמורת ילדים בגירושין הופך לאחד הנושאים הקשים ביותר להתמודדות. זה לא רק חשוב לחשוב מהו הסדר המשמורת המועדף על הילד כאשר מחליטים היכן לגור לאחר הגירושין, אלא גם איזה סוג של הסדר משמורת יהיה הטוב ביותר עבורם מבחינת מערכת היחסים שלהם עם שני ההורים הגרושים. משמורת ילדים בגירושין מתחלקת בדרך כלל בין הצדדים ובית משפט רשאי להורות שהילד יתגורר בעיקר עם אחד ההורים, אך על הורה זה להסכים לאפשר ביקור קבוע או זמן שהייה בבית השני.

מזונות בהורות משותפת

בהסדר ילד במשמורת משותפת, שני ההורים צריכים לשלם מזונות. הסיבה לכך היא שהילד אינו חי רק עם הורה אחד ולכן לשני הצדדים יש אחריות לתרום מבחינה כלכלית כלפי הילד. מזונות בהורות משותפת מוענקים בדרך כלל לאחד ההורים כאשר יש שתי הכנסות במשק הבית. זה יכול להיות בגלל שלאחד ההורים יש הכנסה נמוכה משמעותית מזו של בן/בת הזוג. הם יכולים גם לקבל את זה כי הם לקחו על עצמם יותר אחריות הורית מאשר בן הזוג שלהם, או שהם פשוט צריכים עזרה לעמוד על הרגליים כלכלית לאחר הגירושין. בית המשפט יפסוק זאת כאשר בן זוג חש כי הם זקוקים לעזרה כלכלית במהלך הליכי גירושין, ובדרך כלל יעניק להם גם משמורת על ילד או חיית מחמד.

לקבלת מידע נוסף אודות בנושאים ילד במשמורת משותפת, מזונות בהורות משותפת ומשמורת ילדים בגירושין חפשו עו"ד אסף בן חור

Like this article?

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin

משרד עורכי דין - אסף בן-חור

דברו איתנו

השאירו פרטיכם ואנו ניצור איתכם קשר בהקדם
בנוסף, המשרד מעניק שירותים בתחומים הבאים:

דיני עבודה • תאונות דרכים • דיני משפחה • הסכמי ממון  ירושות וצוואות • חדלות פירעון ושיקום כלכלי (פשיטת רגל והסדרי חובות) • ניהול משא ומתן, ניהול משברים • טיפול בתיקי הוצאה לפועל (עיקולים, הגבלות וכד') • תביעות כספיות ונזיקיות • ייצוג דיירים ורוכשי דירות בליקויי בנייה • ייצוג דיירים בעסקאות תמ"א 38 והתחדשות עירונית מול היזם והקבלן • מעניק שירותי ייצוג ברמה גבוהה בערכאות השונות בכל רחבי הארץ ובין היתר בערים הבאות: רמת גן, גבעתיים, פתח תקווה, בני ברק, הרצליה, רמת השרון, הוד השרון, כפר סבא, רעננה, ראש העין, חולון, בת ים, יהוד, אור יהודה

 

מדיניות הפרטיותתקנון אתר

שינוי גודל גופנים
Call Now Button