תביעה לפינוי מושכר

מהי תביעה לפינוי מושכר?

כאשר חוזה השכירות פג או שהמשכיר מעוניין לסיים את חוזה ההתקשרות מפני שהשוכר בעייתי, על המשכיר צריך לתת הודעה מראש לשוכר. המשכיר יכול להגיש בקשה לצו פינוי השוכר אם לא שילם את דמי השכירות או הפר באופן מהותי את תנאי ההסכם (למשל בפגיעה ברכוש) או השכיר משנה ללא הסכמה. בעל דירה אינו יכול לפנות שוכר ללא תביעת פינוי מושכר, אך הוא יכול לפנות אליו ולהציע לו הסכם אחר בתנאים שונים. תביעה לפינוי מושכר הוא הליך משפטי שבאמצעותו בעל דירה יכול לקבל בחזרה את החזקה בנכס להשכרה משוכר. זה עשוי להיות בגין הפרה של תנאי אחד או יותר בחוזה השכירות, או מכל סיבה אחרת המוכרת בחוק. תהליך תביעה לפינוי מושכר יכולה לקחת חודשים ועולה כסף, לכן עדיף להימנע מהמצב בכל הזדמנות אפשרית. אם אתה האדם שפונה, יש כמה דברים שאתה צריך לדעת על הזכויות והחובות שלך במהלך תהליך זה.

מהי תביעת פינוי שוכר?

תביעת פינוי שוכר היא פעולה משפטית שבעלי הדירות יכולים לנקוט כדי להחזיר את החזקה ברכושם. תהליך הפינוי הטיפוסי יכול להיות מסובך, אך הוא מתחיל במתן הודעה לשוכר כי הוא מפר את הסכם השכירות שנחתם בין השניים. אם הדיירים חתמו על חוזה לפרק זמן מוגבל ואז הם מסרבים לצאת, מדובר בפינוי. תביעת פינוי שוכר נתבעת כאשר שוכר מסרב להתפנות מהמקום גם לאחר תום תקופת השכירות שלו. חשוב לציין שעל המשכיר לוודא שכל הדרישות המשפטיות מתקיימות לפני הגשת התביעה. לדוגמה, הוא צריך לספק הוכחה מדוע סוימה ההתקשרות או שחוזה השכירות פג וכן להציג עילת פינוי משפטית. שוכר שניתנה לו הודעת פינוי יכול להגיש תביעה כנגד המשכיר בגין גובה הפיצוי המגיע לו. זה ידוע בתור תביעה לפינוי מושכר או 'תביעת פינוי דייר'. תביעת הפיצויים מורכבת יותר ממה שנראה תחילה, שכן ישנם משתנים רבים, כגון כמה זמן אתה גר בכתובת המושכר שלך.

מה עושים במקרה של פינוי שוכר סרבן?

לעתים קרובות שוכרים מסרבים לפנות את הנכס בו הם מתגוררים ולכן יש צורך להתחיל בתהליך של פינוי שוכר סרבן. תביעת פינוי מושכר הוא לא משהו שבעלי הדירות רוצים לעשות, אבל לפעמים זה הופך הכרחי מכיוון שהשוכרים מפרים את הסכם השכירות שלהם בכך שהם מסרבים לעזוב כאשר הם נדרשים להתפנות מכל מספר סיבות. כאשר זה קורה, על בעלי הדירות לוודא שהם מבינים מהן הזכויות שלהם לפני שמתקדמים בהליכי פינוי.

למידע נוסף אודות תביעה לפינוי שוכר חפשו עו"ד אסף בן חור

Like this article?

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin

משרד עורכי דין - אסף בן-חור

דברו איתנו

השאירו פרטיכם ואנו ניצור איתכם קשר בהקדם
בנוסף, המשרד מעניק שירותים בתחומים הבאים:

דיני עבודה • תאונות דרכים • דיני משפחה • הסכמי ממון  ירושות וצוואות • חדלות פירעון ושיקום כלכלי (פשיטת רגל והסדרי חובות) • ניהול משא ומתן, ניהול משברים • טיפול בתיקי הוצאה לפועל (עיקולים, הגבלות וכד') • תביעות כספיות ונזיקיות • ייצוג דיירים ורוכשי דירות בליקויי בנייה • ייצוג דיירים בעסקאות תמ"א 38 והתחדשות עירונית מול היזם והקבלן • מעניק שירותי ייצוג ברמה גבוהה בערכאות השונות בכל רחבי הארץ ובין היתר בערים הבאות: רמת גן, גבעתיים, פתח תקווה, בני ברק, הרצליה, רמת השרון, הוד השרון, כפר סבא, רעננה, ראש העין, חולון, בת ים, יהוד, אור יהודה

 

מדיניות הפרטיותתקנון אתר

שינוי גודל גופנים
Call Now Button