משרדנו בתקשורת

ניכור הורי: 265 אלף ש' פיצויים לאב שהואשם באלימות ופגיעה מינית

אם לתאומים הגישה נגד אביהם תלונות שווא במשטרה ו"ארגנה" חוות דעת שנכתבה על בסיס השקרים שלה ועדות כוזבת של הסבתא. היא תפצה אותו על הפגיעה בשמו הטוב ועל נתק של כ-6 שנים מילדיו המשוכנעים כי פגע בהם

סגנית נשיא בית המשפט למשפחה באשדוד רותם קודלר עיאש פסקה לאחרונה פיצויים של 265 אלף שקלים לאב לתאומים בני 16 (בן ובת) שסובל מניכור הורי קשה. את רוב הסכום תשלם האם שהסיתה את הילדים באופן מזעזע כששכנעה אותם שאביהם פגע בהם פיזית ומינית אף שמדובר בשקר מוחלט. השופטת קבעה כי האם הכפישה את שמו הטוב של האב, אחראית לנתק ששורר בינו לבין הילדים מזה כ-6 שנים והתרשלה כלפיו יחד עם אמא שלה – שמסרה עדות שקרית במשטרה ותישא בחלק מהפיצויים גם כן.

הסכסוך בין ההורים החל ב-2013 כשהאב עבר להתגורר בחו"ל לצורך קידום הקריירה שלו והאם האשימה אותו שהשאיר אותה לבד עם הילדים אחרי שעברה תאונת דרכים.

במסגרת הליכים משפטיים שהתנהלו ביניהם התברר שהאם מסיתה את הילדים וב-2015 הם הפסיקו להיפגש איתו ומאז שורר ביניהם נתק מוחלט. בתוך כך האם הגישה נגד האב תלונה במשטרה על פגיעה מינית בבתו ואלימות פיזית כלפי בנו אבל התיק נסגר כעבור חודשים ספורים. תביעה לחידוש הקשר עם הילדים שהגיש האב בהמשך אמנם התקבלה ונקבע כי האם אחראית לניכור הורי חריף, אלא שלנוכח הסרבנות הקשה של הילדים חידוש הקשר לא אפשרי מבחינה מעשית.

בתביעה הנזיקית שהגיש האב נגד האם ואמא שלה (הסבתא) בעקבות הפגיעה בו ובקשר עם ילדיו הוא תבע פיצויים על הנזקים הכלכליים והנפשיים שנגרמו לו בין היתר בשל תלונות שווא והוצאת לשון הרע.

האם טענה לעומת זאת כי התלונות הוגשו כדי להגן על הילדים ועל סמך חוות דעת מקצועית ממכון פסיכולוגי שהעלתה שמצבם הנפשי קשה ובתה סובלת מפוסט-טראומה עקב פגיעה מינית. הסבתא הוסיפה כי עשתה מה שהייתה חייבת מבחינה חוקית.

עלילת נקמה

"התברר שהאם בדתה את סיפור הפגיעה המינית בשיתוף פעולה עם אימה (הסבתא) ומדובר ב'עלילה' שנרקמה אך על מנת לפגוע באב ובזכויותיו ההוריות", כתבה סגנית הנשיא רותם קודלר עיאש בפסק דין שקיבל את תביעת האב בחלקה.

השופטת הדגישה כי בחקירה בבית המשפט האם הודתה שהדברים הם "פרי דמיונה" ושהילדה הכחישה שאביה נגע בה. היא הוסיפה כי חוות הדעת המקצועיות שעליהן הסתמכה רצופות טעויות והתבססו אך ורק על דבריה מבלי שנשות הטיפול נפגשו עם הילדה.

עוד הוסיפה השופטת כי גם גרסת הסבתא לגבי האלימות של האב והפגיעה בבתו התפוגגה בחקירה והתברר כי הייתה שקרית לחלוטין.

הגשת התלונה הכוזבת ביודעין ושליחת מכתב בנושא למכון הפסיכולוגי, כתבה השופטת, "נועדו לפגוע בשמו הטוב של האב… להשפיל את האב ולבזותו בעיני הבריות וכל שכן בעיני ילדיו ומשפחתו המורחבת ושוכנעתי כי נגרמה לו עוגמת נפש וכי הוא הושפל בצורה קשה ביותר".

השופטת הוסיפה כי האם והסבתא התרשלו כלפי האב – האם בהגשת תלונת שווא שקרית והסבתא במסירת עדות כוזבת. "יש להוקיע שיתופי פעולה בין בני משפחה הפועלים מתוך נקמה על מנת לפגוע בבן משפחה אחר", כתבה. בנוסף, השופטת מצאה כי האם אחראית לנתק שבין האב לבין הילדים וגרמה לניכור ההורי הקשה.

לפיכך השופטת פסקה לאב פיצויים של 265 אלף שקלים על הנזקים הכלכליים והנפשיים שנגרמו לו כתוצאה מההתנהלות של האם והסבתא, והוצאות משפט. האם תישא ברוב הסכום שנפסק.

לפסק הדין בתמ"ש 6645-05-17

  • ב"כ האב: עו"ד לורית גרון גלבוע ועו"ד שני זכר-גבאי
  • ב"כ האם: עו"ד איילת מצויינים
  • ב"כ הסבתא: עו"ד אהוד ויניצקי

עו"ד אסף בן חור עוסק/ת ב- ניכור הורי
** הכותב/ת לא ייצג/ה בתיק.

שתף פוסט:

Shopping Basket